1025 modeli zgłoszono na 11 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 22-23 kwietnia 2017
14 kwietnia 2018 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
19-20 maja 2018 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI
Rok 2017 ISMR - 170 wyróżnionych modeli i 42 puchary i nagrody specjalne
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
19-20 maja 2018 Mistrzostwa Galaktyki w Cymbergaja
14 kwietnia 2018 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2018 ISMR - 330 wyróżnione modele i 13 pucharów i nagród specjalne
Najbliższy wyjazd 26-27.05.2018 KOSZALIN - VII Bałtycki Festiwal Modelarski

Aktualności

IV Konkurs Modeli Kartonowych - Nowy Tomyśl 17-18.03.2018

Do Nowego Tomyśla jadę zawsze z przyjemnością. Nie wiem, jak inni, ale ja właśnie tak.
Podobnie było w tym roku, mimo że pogodynka straszyła śniegami, gołoledzią i ogólnym końcem świata. Wstałem sobie raniutko, ponosiłem modele do samochodu i pojechałem. Daleko nie mam, raptem dwieście kilometrów. Śniegu zero. Lodu zero. Fakt, zimno. Ale w samochodzie ciepło. Cała droga zajęła mi może ze dwa papierosy.
Na miejscu byłem przed ósmą, praktycznie równo z organizatorami. Odnalazłem swoje karty, rozstawiłem się na stole, pokręciłem się tu i ówdzie i zaczęli się zjeżdżać ludzie. Co ciekawe, wszyscy przyjeżdżający z południa kraju płakali, że śnieg, że lód i ogólnie koniec świata. Ciekawe… W którymś momencie przyjechali nasi, czyli Boguś, Kryspin i Krzysztof z Anią. Czyli już można się było kręcić w większym gronie. I tak się kręciliśmy, aż przyszła pora kursu sędziowskiego pierwszego stopnia, na który poszli Boguś z Kryspinem. Wrócili bardzo zadowoleni. To dobrze. Kręciliśmy się dalej. Oglądaliśmy sobie modele. Oglądaliśmy sobie grafiki. Bardzo przyjemnie. Zawołali na obiad. No to poszliśmy i zjedliśmy. Bardzo miło. Potem zawołali do sędziowania. Poszliśmy sędziować. Całkiem sprawnie. Zawołali na kurs sędziowski dla zaawansowanych, więc poszliśmy z Krzysztofem. Kręciliśmy się dalej. Zawołali na kolację. No to poszliśmy i zjedliśmy. Następnie poszliśmy na nocleg, a ponieważ spaliśmy tym razem trochę dalej, niż zawsze, to na noclegu bawiliśmy się dalej we własnym gronie. Ale kulturalnie.
Wstaliśmy rano. Było rześko. Poszliśmy na salę. Znowu się kręciliśmy i gadaliśmy o tym i owym. I tak zeszło aż do ceremonii zakończenia. Poszliśmy na ceremonię. Cos niecoś dostaliśmy. Bardzo sympatycznie. Boguś i Kryspin dostali legitymacje sędziowskie, a my z Krzysztofem wyższe klasy. Bardzo korzystnie. Ogólnie bardzo sympatycznie. Zawołali na obiad. Poszliśmy i zjedliśmy. Potem trzeba się było spakować. No to się spakowaliśmy. Pożegnaliśmy się i pojechaliśmy. Śniegu nie było. Lodu nie było. Końca świata też nie. W domu byłem jak się zaczynało ściemniać.
Za rok też pojedziemy. W każdym razie ja pojadę. Nie wiem jak inni. Ale ja właśnie tak.

dodano: 2018-03-26
« powrót
12ikm-pl

12ikm-gb

12IKM-es

12IKM-ru

Aeroplan

Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Master

Bilmodel

Filar

Wamod

ALTAIR

Eureka XXL

Wydawnictwo Wektor

Yahu

Aeroklub Kujawski

Muzeum Lotnictwa Kraków

Muzeum Wojsk Lądowych Bydgoszcz

Toro

JSC

MiniReplika

Pancerny Klin

Muzeum Marynarki Wojennej

Model Maker

STRATUS

PRINT Menagment

FirsttoFight