1272 modele można było zobaczyć na 13 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 27-28 kwietnia 2019
19 października 2019 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2018 ISMR otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
19 października 2019 Inowrocławskie Spotkanie Modelarzy Redukcyjnych
Rok 2018 ISMR - otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Nie pij wódki, nie pij wina, sklej model, casu nima
5-6 października 2019 SZCZECIN - IX Szczeciński Festiwal Modelarski "Paprykarz 2016"

Aktualności

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Od dnia 21.09.2019 do 03.10.2019 mozna w Muzeum im.Jana Kasprowicza ogladać wystawę z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zgromadzone zostały tam prace naszych modelarzy przedstwiający w miniaturze sprzęt bojowy z tego okresu.
więcej »

M1025A2 GMV-S Dumvee - 1/72

 Eryk zaprezentował swój pierwszy model po kilku latach przerwy.     
więcej »

VIII Chełmżyński Festiwal Modelarski

 Opowieść o Festiwalu i okolicznościach w 13 epizodach.
więcej »

V Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych - Czarna Białostocka

Psychotropy, tani alkohol bez akcyzy, seks pozamałżeński z elementami homoseksualnymi. Nie tego spodziewalibyście się po konkursie modelarskim, prawda?...
więcej »

VIII Bałtycki Festiwal Modelarski Koszalin 2019

 „Godzina czwarta minut trzydzieści kiedy telefon zadzwonił ……” Tak, tak wiem że do Koszalina nie jest tak jakoś daleko ale ustaliliśmy z WzI, że chcemy być już od samego początku aby na spokojnie się rozpakować. No i tak się jakoś sprężyliśmy że w Koszalinie byliśmy nawet przed organizatorami. Niby nawigacja mówiła, że dotarliśmy do celu ale ani żadnego plakatu, baneru najmniejszej informacji, że to tu ma być jakaś impreza modelarska. Żywego ducha nie ma, bramy pozamykane. To dzwonimy do „Sokoła”. Wojtek nas uspokoił, że dobrze dojechaliśmy ale oni to dopiero od dziewiątej otwierają uspokojeni tym poczekaliśmy aż się pojawi Koszaliński Pluton Modelarski.
więcej »

VII Kujawski Piknik Śmigłowcowy

Sobota 18 maja 2019. Od rana aura niezbyt rozpieszczała, szczególnie że za chwilę miał się rozpocząć VII Kujawski Piknik Śmigłowcowy na lotnisku 56 Bazy Lotniczej w Latkowie. Jednak jeszcze przed południem zaczęło się wypogadzać i nie pozostało nic innego jak jechać do Latkowa. Na miejscu ruszyłem się rozejrzeć. Pierwsze kroki skierowałem do pobliskiego hangaru, w którym dzięki nawiązaniu współpracy z dowództwem bazy, swoje stoisko miało Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych. Na stolikach kilkanaście naszych prac i małe stoisko zaprzyjaźnionego sklepu modelarskiego, a wszystko to ku uciesze gawiedzi....
więcej »

Z Trurlem i Klapaucjuszem do Koszęcina i z powrotem

Trurl i Klapaucjusz byli uczniami wielkiego Kerebrona Emtadraty, który w Wyższej Szkole Neantycznej wykładał przez czterdzieści siedem lat Ogólną Teorię Smoków. Jak wiadomo, smoków nie ma. Prymitywna ta konstatacja wystarczy może umysłowi prostackiemu, ale nie nauce, ponieważ Wyższa Szkoła Neantyczna tym, co istnieje, wcale się nie zajmuje; banalność istnienia została już udowodniona zbyt dawno, by warto jej poświęcać choćby jedno jeszcze słowo. Tak tedy genialny Kerebron, zaatakowawszy problem metodami ścisłymi, wykrył trzy rodzaje smoków: zerowe, urojone i ujemne. Wszystkie one, jak się rzekło, nie istnieją, ale każdy rodzaj w zupełnie inny sposób. Smoki urojone i zerowe, przez fachowców zwane urojakami i zerowcami, nie istnieją w sposób znacznie mniej ciekawy aniżeli ujemne. Od dawna znany był w smokologii paradoks, polegający na tym, że kiedy dwa ujemne herboryzuje się (działanie odpowiadające w algebrze smoków mnożeniu w zwykłej arytmetyce), w rezultacie powstaje niedosmok w ilości około 0,6. Otóż świat specjalistów dzielił się na dwa obozy, z których jeden utrzymywał, iż chodzi o część smoka, licząc od głowy, drugi natomiast - że od ogona. Wielką zasługą Trurla i Klapaucjusza było wyjaśnienie błędności obu tych poglądów. Zastosowali oni po raz pierwszy w tej dziedzinie rachunek prawdopodobieństwa i tym samym stworzyli smokologię probabilistyczną, z której wynika, że smok jest termodynamicznie niemożliwy tylko w sensie statystycznym, podobnie jak elfy, skrzaty, krasnale, gnomy, wróżki itp. Z ogólnej formuły nieprawdopodobieństwa wyliczyli obaj teoretycy współczynniki krasnalizacji, rozelfiania się itp. Z tejże formuły wynika, że na spontaniczną manifestację przeciętnego smoka należałoby czekać około szesnastu kwintokwadrylionów heptylionów lat.
więcej »

Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2019

 Budzik zawył w środku nocy, była godzina 5, więc poranna toaleta, herbata w locie i znoszenie modeli, a było ich kilka kartonów, więc parę razy musiałem obrócić z drugiego piętra na parter i z powrotem.  5:40 jestem umówiony z Michałem L., że podjedzie po mnie i udamy się po braci Kozłowskich. Niestety Michał pomylił ulice i musiał pokręcić się po osiedlu, ale jakoś trafił. Samochodzik mały, francuski, wielkości mniej więcej lodówki. Zapakowaliśmy pudła i udaliśmy się po Mikołaja i Andrzeja. Tu już tak łatwo nie było. Tylko kierowca nie trzymał modeli na kolanach, nasza trójka zawalona modelami po sam dach. Ale jedziemy dalej, dzwoni telefon, myślę zapewne Michał P., bo mamy kliku minutowe spóźnienie, ale jak tu odebrać gdy nie można się ruszyć. Trudno, musi jeszcze chwilę zaczekać....
więcej »

PAPRYKARZ 2018

Tu nasza reprezentacja zdobyła łącznie siedem wyróżnień, trzecie miejsce w konkursie punktowym i dwie nagrody specjalne.  Nasza nagroda powędrowała do Marka Duli z Obornik za pięknie wykonany model Spitfire XVI w skali 1:48. Model nie pootwierany, opatrzona sylwetka nas jednak ujęła jakość wykonania, wielkie wyczucie realizmu i nie uleganie modelarskim modom. Moja nagroda „Za wprowadzenie Sklepowego w zachwyt” powędrowała w ręce Roberta Kaczmarka za model 3 ton 4x2 cargo truck w skali 1:35, model był z dużym wyczuciem wykończony, bez fajerwerków cieniowania. ...
więcej »

XVIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych

 Co jest takiego w Przeciszowie, że modelarze kartonowi ciągną tam, jak pszczoły do miodu? Wieś na końcu świata, z fatalnym dojazdem, z ciemną, małą salą wystawową, ze spartańskimi warunkami bytowania… A jednak, to właśnie tutaj jest światowa stolica modelarstwa kartonowego, to tutaj co roku spotykają się ludzie, którzy w tej branży coś znaczą, to tutaj mają miejsce spektakularne premiery wydawnicze, to do Przeciszowa przyjeżdżają ci, którzy nie jeżdżą już nigdzie indziej. Czy powodem jest krystaliczne powietrze? Chyba nie, w pobliżu jest kilka nienajmniejszych przedsiębiorstw chemicznych, chociaż faktem jest, że w Przeciszowie głowa nie boli na drugi dzień. Czy może przepiękne krajobrazy? To już prędzej, choć jak dotąd wszystko skutecznie zasłaniała kukurydza i dopiero w tym roku okazało się, że w światowej stolicy modelarstwa kury się gonią. To może osoba organizatora imprezy, Łukasza Fuczka? I to chyba najwłaściwsza odpowiedź....
więcej »

Puchary Grand Prix na 12 IKM

 Jak co roku Starosta Inowrocławski Pan Tadeusz Majewski ufundował najważniejsze puchary 12 Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego. 
więcej »

COBI SA przysłał nagrody na 12 IKM

 Jak zwykle niezawodnym naszym sponsorem jest COBI SA Wyłączny importer firmy REVELL w Polsce. Firma znana jest przede wszystkim z produkcji plastikowych klocków składanych razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadającym im gniazd, pozwalających na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń. Firma Cobi jest drugim w Europie, a trzecim na świecie wytwórcą tego typu zabawek.
więcej »

Kolejny sponsor 12 IKM - GAMES WORKSHOP

 Producent kultowych systemów gier bitewnych został sponsorem naszego 12 Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego. Dzięki temu oprócz nagród w naszym konkursie, nasi młodzi adepci modelarstwa będą mogli sklejać i pomalować figurki w czasie warsztatów modelarskich, które będą towarzyszyć imprezie.
więcej »

Urząd Miejski w Nowym Tomyślu wspiera nasz Konkurs

  12 Inowrocławski Konkurs Modelarski wsparty został przez Urząd Miejski w Nowym Tomyślu. Dzięki temu będziemy mieli nagrody dla zwycięzców, a przede wszystkim na zorganizowanych warsztatach dla najmłodszych będą klejone modele budynków znajdujących się w Nowym Tomyślu.
więcej »

Wydawnictwo STRATUS przysłało nagrody na 12 IKM

Dotarły do nas nagrody ufundowane przez wydawnictwo Stratus, które są przeznaczone na 12 Inowrocławski Konkurs Modelarski. 
więcej »
13ikm-pl

13ikm-gb

13IKM-es

13IKM-ru

Aeroplan

Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Solino

Master

Bilmodel

Filar

ALTAIR

Wydawnictwo Wektor

ARMA-HOBBY

Muzeum Lotnictwa Kraków

JSC

STRATUS

PRINT Menagment

FirsttoFight

GWS

MPK