25-26 czerwca 2022 14 Inowrocławski Konkurs Modelarski
1272 modele można było zobaczyć na 13 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 27-28 kwietnia 2019
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Rok 2019 ISMR otrzymał 144 wyróżnienia, 23 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
25-26 czerwca 2022 14 Inowrocławski Konkurs Modelarski
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Nie pij wódki, nie pij wina, sklej model, casu nima
Rok 2019 ISMR - otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Na tym pasku głupot się nie wypisuje !

11 Inowrocławski Konkurs Modelarski 2017

Stoiska Klubowe, Giełda Modelarska

Jeżeli chcą Państwo zaprezentować się na stoisku prosimy wypełnić


FORMULARZ stoiska udostepniane są nieodpłatnie, konieczne jest jednak zarejestrowanie ich aby miejsce było przygotowane.
 Klubowe (niekomercyjne):

ISMR - Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych

KPM - Koszaliński Pluton Modelarski

IPMS Warszawa - Niezbyt zapaleni modelarze warszawscy. Grupa nasza jest dość liczna choć nie wszyscy lubią się chwalić swoimi osiągnięciami modelarskimi na forum publicznym. Na stoisku będziecie mogli zobaczyć dokonania tych z nas którzy chcą się nimi podzielić. Mam nadzieję że z biegiem czasu będzie coraz więcej materiału do oglądania. Pokazujemy się na różnych zawodach modelarskich, krajowych jak i zagranicznych. Na dzień dzisiejszy przyjęliśmy roboczo nazwę grupy IPMS Warszawa. Póki co oficjalnie nie związaną z IPMS POLSKA. (choć mamy wśród nas członków tego zrzeszenia). Grupa nasza spotyka się raz w miesiącu.   http://ipms-warszawa.pl/

OLSZTYŃSKIE STOWARZYSZENIE MODELARZY - Informacja lada chwila
 Firmowe - Ekspozycyjne:

AKADEMIA WYNALAZCÓW
Robotyka z Lego EV3,elektronika, doświadczenia chemiczne i eksperymenty. Zajęcia, warsztaty i półkolonie dla dzieci. W kreatywny sposób wprowadzimy każdego do świata nauki i techniki. Na naszych zajęciach w przystępny sposób dzieci zgłębiają tajniki robotyki, programowanie, chemii oraz fizyki. Zajęcia są prowadzone w taki sposób aby dziecko uczestniczyło w nich aktywnie i kreatywnie. Zajęcia prowadzimy w placówkach oświatowych na terenie Inowrocławia, Bydgoszcz i w okolicach tych miast. Zapraszamy też na zajęcia w naszej sali zabaw na ulicy Gdańskiej 42 w Bydgoszczy.
Na stoisku będzie mozliwośc samodzielnego złożenia robotów z Lego EV3, pojawi się tez R2D2 - robot będzie mógł się poruszać - wystąpi jako dodatkowa atrakcja
www: akademiawynalazcow.pl
tel. 693244378, 570703035
e-mail: kontakt@akademiawynalazcow.pl

FIRST TO FIGHT
Prezentacja gry bitewnej First to Fight przedstawiającą okres Wojny Obronnej Polski 1939
tel. 785860144
http://wrzesien1939.pl/
e-mail: tk1815@wp.pl
 Handlowe:

WAK
Wydawnictwo WAK powstało w 2005 roku we Wrocławiu. Zajmujemy się głównie projektowaniem i wydawaniem modeli kartonowych. Nasze modele przeznaczone są dla dzieci jak i dla doświadczonych modelarzy, są dostępne w całej Polsce oraz w wielu innych krajach.
www: http://www.wak.pl/
tel. 887 298 604
e-mail: modele@wak.pl

WEKTOR
Modele kartonowe dla dorosłych i dla dzieci. W ofercie mamy bardzo dużo modeli dla początkujących,i dla najmłodszych.
www: http://www.wektor-modele.pl/
tel. 728 240 376
e-mail: mwektor-modele@wp.pl

FINE-ART
Posiadamy bogatą ofertę produktów przeznaczonych do wykonywania wyjątkowych grafik metodą natrysku. Flagowym produktem dostępnym w sprzedaży jest aerograf, stanowiący podstawowe narzędzie do kreowania tych wyjątkowych kompozycji. Proponujemy starannie wykonane przez światowych liderów w branży egzemplarze w szerokiej rozpiętości cen.
Posiadamy w asortymencie także liczne akcesoria i dodatki zapewniające płynną pracę sprzętu. Oferujemy kompresory do aerografów, a także wersje modelarskie, złącza i redukcje, jak też przewody ciśnieniowe. Dysponujemy także bogatym zestawem produktów do maskowania.
W trosce o zwiększenie konkurencyjności naszej oferty wprowadzamy także artykuły plastyczne przeznaczone do innych technik malarskich. Oferujemy pędzle oraz kredki. Ciekawym rozwiązaniem są wyjątkowe farby do ciała, a także do malowania tkanin, pozwalające wykroczyć poza utarte ramy sztuki.
Zapewniamy dostęp do bogatego asortymentu wysokiej jakości produktów plastycznych. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz szybką realizację zamówienia.
www: http://fine-art.com.pl/
tel. 601533009
e-mail: info@fine-art.com.pl

Model-KOM
Po 20 latach zajmowania się modelarstwem postanowiłem otworzyć własne wydawnictwo modelarskie. Będąc modelarzem często spekulowałem  jakie modele pojazdów, okrętów i samolotów byłoby przyjemnie sklejać. Bardzo interesował mnie sprzęt produkcji radzieckiej z okresu zimnej wojny, ponieważ okres XX w. jest mi najbliższy ze względu na szybki rozwój techniki wojskowej.
Wydawnictwo Model-KOM będzie zajmowało się publikowaniem modeli pojazdów w skali 1:25 oraz 1:16, okrętów w 1:100 1:200 1:300 oraz samolotów 1:33 Z upływem czasu będzie wzrastała oferta akcesorii do modeli.
Jako firma zajmuję się też projektowaniem brył 3D, modeli oraz projektów graficznych takich jak loga firm, wizytówki, banery .itp.
Dużym  atrybutem jest możliwość projektowania brył w 3D. Pozwala to nawet na wykonanie modeli na obrabiarce CNC.
www: http://fine-art.com.pl/
tel. 600938729
e-mail: biuro@model-kom.pl

IBG + Siódemka
Wysokiej jakości modele znanego polskiego producenta i wiele innych skarbów będących przedmiotami porządania wielu modelarzy.
tel. 513664520 Marek
e-mail: klubsiodemka@wp.pl

GPM
Jeden z największych światowych wydawców modeli kartonowych, oprócz własnych modeli będzie można kupić modele innych wydawnictw i bogaty asortyment akcesoriów i dodatków do modeli..
www: http://www.gpm.pl/
tel. 42 2128216
e-mail: biuro@gpm.pl

PANZERSCHROT
Modele i akcesoria , lotnictwo i pancerka.
www: 
tel. 601728845
e-mail: jaroslawnowak35@gmail.com

ANSWER
Modele kartonowe i akcesoria.

    Firma ANSWER zaczęła swoją działalność w lutym 2003 roku, nie był to jednak prawdziwy początek... Wszystko zaczęło się w roku 1999, kiedy to obecny właściciel wydawnictwa rozpoczął współpracę z miesięcznikiem "Model Fan" wydawanym przez poznańskie wydawnictwo Pantera, publikując w nim recenzje modeli kartonowych.
Koniec roku 2002 przyniósł jednak nieoczekiwane rozwiązania - firma Ajaks postanowiła zrezygnować z wydawania "kartonowych pism". W ten właśnie sposób na początku 2003 roku powstało wydawnictwo Answer założone przez pomysłodawcę i dotychczasowego redaktora naczelnego pism - Łukasza Wąwoźnego, które odkupiło prawa do wydawania "Kartonowego Fana" i "Modeli Kartonowego Fana".
            Po krótkiej przerwie w marcu 2003 roku ukazały się pierwsze numery pism. Dodatkowo wydawnictwo nasze postanowiło wprowadzić do sprzedaży kolejne dwa tytuły - "Kartonowy Świat" z modelami samolotów w skali 1:50 oraz "Kartonowe Hobby" z modelami parowozów w skali 1:45 oraz pojazdów w skali 1:35 - łącznie w 2003 roku ukazały się w tych dwóch seriach 24 modele, w tym m.in. czeska edycja "Kartonowego Świata".
            To jednak jeszcze nie koniec - w październiku do kiosków trafił kolejny tytuł - kwartalnik "Kartonowa Encyklopedia Techniki" - uznaliśmy że będzie on najlepszym miejscem na publikację modeli, które pod względem ilości arkuszy wykraczają poza normy pozostałych tytułów. Jak się potem okazało, był to pomysł trafiony "w dziesiątkę".
            Kilka miesięcy późniejprzyszedł czas na nowe tytuły - w sprzedaży pojawiły się modele kartonowe z serii ModelArt oraz pierwszy zeszyt z dowcipami i rysunkami satyrycznymi Wielki Kawał Humoru.
            Rok 2006 przyniósł spore zmiany w firmie, znacznej rozbudowie uległ nasz park maszynowy, dzięki czemu możemy dostarczać Państwu produkty najwyższej jakości. Dzięki zakupionemu przez nas rok wcześniej ploterowi laserowemuznacznie poszerzyliśmy ofertę laserowych dodatków do kartonówek.
            W 2007 roku zaszły kolejne duże zmiany, uzupełniliśmy nasz park maszynowy o znakomity, wyjątkowko precyzyjny ploter laserowy japońskiej produkcji, pozwalający produkować elementy z kartonu o jakości blach fototrawionych. Od września w naszej ofercie pojawi się także druk cyfrowy na nowoczesnej maszynie firmy Xerox.
            Obecnie nasze publikacje można kupić w kioskach RUCHu, KOLPORTERa, wybranych salonach EMPiKu, niektórych sklepach modelarskich, sklepach hobbystycznych i księgarniach. Wkrótce pojawią się także w autoryzowanych sklepach modelarskich, gdzie będzie można zapoznać się z całą naszą ofertą.
www: http://www.answer.pl/
tel. 604 250 992
e-mail: biuro@answer.pl

BARWA i BROŃ Koszęcin
Modele Czeskich producentów: FLY, Valom, RS Models,...
tel. 516 174 372
www: http://kobzamodellfabrik.blogspot.com/
e-mail: modelarze.koszecin@interia.pl

SZKUTNIK Klaudia Gdańska
Model kartonowy + dodatki.
tel. 728103661
www: 
e-mail: szkutnik-model@wp.pl

MINIATURE BASES z Białegostoku
Podstawki pod modele i figury
tel. 602607659
e-mail: miniaturebases@wp.pl

CHEMIA MODELARSKA, MODELE do SKLEJANIA - Beata Bieńczyk
Głównie AK-INTERACTIVE
tel. 664748952
e-mail: bbienczyk@op.pl

FIRST TO FIGHT
Modele w skali 1:72 z okresu Wojny Obronnej Polski 1939 będącymi też elementami gry bitewnej
tel. 785860144
http://wrzesien1939.pl/
e-mail: tk1815@wp.pl

SKLEP MODELARSKI HOBBY z Inowrocławia
Sklep modelarski stacjonarny i internetowy będący współorganizatorem Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego. Na licznych konkursach i festiwalach modelarskich sklep funduje własną nagrodę specjalną o nazwie "Za wprowadzenie Sklepowego w zachwyt"
tel. 602607659
www: 24hobby.pl
e-mail: hobby@szeroka5.pl
e-mail: miniaturebases@wp.pl

dodano: 2016-10-23
« powrót
Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Master

Bilmodel

Filar

Wydawnictwo Wektor

ARMA-HOBBY

Muzeum Lotnictwa Kraków

JSC

STRATUS

PRINT Menagment

GWS

MPK