UWAGA !!! ZMIANA TERMINU 14 INOWROCŁAWSKIEGO KONKURSU MODELARSKIEGO
14 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI 29-30 sierpnia 2020 roku - ZAPRASZAMY
1272 modele można było zobaczyć na 13 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 27-28 kwietnia 2019
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Rok 2019 ISMR otrzymał 144 wyróżnienia, 23 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
UWAGA !!! ZMIANA TERMINU 14 INOWROCŁAWSKIEGO KONKURSU MODELARSKIEGO
14 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI 29-30 sierpnia 2020 roku - ZAPRASZAMY
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Rok 2019 ISMR - otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Nie pij wódki, nie pij wina, sklej model, casu nima
Na tym pasku głupot się nie wypisuje !

11 Inowrocławski Konkurs Modelarski 2017

Sponsorzy

 


 
Prezydent Miasta Inowrocławia 

 

HOBBY 2000

Czołowa hurtownia modelarska.

Wyłączny importer firmy TAMIYA w Polsce. 


 COBI S.A.

 Wyłączny importer firmy REVELL w Polsce. Firma znana jest przede wszystkim z produkcji plastikowych klocków składanych razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadającym im gniazd, pozwalających na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń. Firma Cobi jest drugim w Europie, a trzecim na świecie wytwórcą tego typu zabawek.


  DREAM S.J.

Wyłączny importer firmy ATLANTIC, DRAGON, ITALERI, NEXUS, SUPERMODEL, WATERLOO, ZVEZDA, MODEL-MASTER, EXCEL, A.C.M.E., LILIPUT, BACHMANN, WOODLAND SCENICS w Polsce.


 INTERNATIONAL BUSINESS GROUP

Prowadzimy działalność od 1991 roku. Jesteśmy hurtownią modelarską, wyłącznym importerem w Polsce takich firm jak AMODELACEHAT, MINIART, MERITMENGMILITARY WHEELS, PSTRODENUNIMODELSAOSHIMAEASY MODEL, HOBBY BOSS, TRUMPETER, oraz dystrybutorem wydawnictwa Progress, Rossa Graph prowadzimy również sprzedaż książek, czasopism i modeli wielu innych firm krajowych i zagranicznych.

W 2008 roku rozpoczęliśmy produkcje własnych modeli pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej  w skali 1/72 i 1/35 pod nazwą IBG Models 


 MIRAGE HOBBY

Firma powstała w 1995 roku i jest jednym z największych producentów modeli plastikowych w Polsce i Europie.
Posiadamy własną drukarnię, studio graficzne, narzędziownię i wtryskarnię, dzięki czemu nasze produkty są w całości produkowane na terenie Polski.
Naszym celem jest dostarczenie Klientowi jak najlepszej jakości produktów, z ciągle poszerzającej się oferty oraz popularyzacja modelarstwa redukcyjnego wśród dzieci i młodzieży jak pasjonującego hobby.


 Wydawnictwo WAK

Wydawnictwo WAK powstało w 2005 roku we Wrocławiu. Zajmujemy się głównie projektowaniem i wydawaniem modeli kartonowych.
Nasze modele przeznaczone są dla dzieci jak i dla doświadczonych modelarzy, są dostępne w całej Polsce oraz w wielu innych krajach.
Modele kartonowe (papierowe) w swym pierwotnym założeniu mają rozwijać zdolności manualne dzieci i młodzieży oraz przy okazji uczyć podstaw techniki, historii oraz pobudzać zainteresowanie przedmiotem swojej pracy. Wielu inżynierów, architektów czy też po prostu pasjonatów jakiegoś tematu (lotnictwa, kolei, historii, …) zaczynało właśnie od modeli kartonowych. 


 CEMBRIT

Jako jeden z wiodących dystrybutorów i producentów wyrobów włókno-cementowych w Europie, Cembrit oferuje szeroką gamę Trwałych i Wytrzymałych Produktów oraz Rozwiązań na Elewacje, Dachy, do Wnętrz i obiektów Użytkowych.
Cembrit jest jednym z największych europejskich producentów wielofunkcyjnych produktów budowlanych z włókno-cementu.
Nasze produkty i rozwiązania, które stosujemy wnoszą nowe, pobudzające wyobraźnię możliwości tworzenia atrakcyjnego i trwałego otoczenia, w którym żyjemy.
Lecz Cembrit to więcej niż tylko produkty. Dzięki nam różnorakie przedsięwzięcia projektowe i budowlane stają się łatwiejsze, bardziej inspirujące, efektowne i przynoszące więcej korzyści.
Każdy dzień gdy możemy pracować nad budowaniem – również ludzkich relacji – sprawia, że stajemy się lepsi, a dzięki temu Ty możesz sprawiać by każdy kolejny dzień był lepszy dla innych.
Sprawmy razem, by to były pamiętny dzień.


 MASTER

MASTER firma jest tworzony z pasji do modelowania. Jesteśmy dla Was - modelarzy! Wiemy, jak ważne są szczegóły dla Ciebie. Chcielibyśmy, aby dać Ci możliwość dokonywania doskonałych modeli, które są odzwierciedleniem prawdziwych oryginałów. Najważniejsze dla nas jest Państwa zadowolenie, więc robimy naszą pracę najlepiej jak możemy. Przez jakość produktów najwyższej, dobre funkcjonowanie firmy, ale przede wszystkim - zadowolenie klientów.


  FILAR Sp. z o.o.

Oferujemy szeroki asortyment materiałów budowlanych renomowanych producentów. Będąc członkiem ogólnopolskiej grupy Polskie Składy Budowlane zapewniamy wysoką jakość zarówno naszych towarów jak i usług.
Jednocześnie nasza firma prowadzi produkcję domów w szkielecie drewnianym na zamówienia klientów indywidualnych. Wykonujemy prace budowlane w pełnym zakresie; począwszy od projektu, a kończąc na pracach wykończeniowych.


 Wydawnictwo WEKTOR

Wydawnictwo modeli kartonowych z Franciszkowa ma w swojej ofercie modele dla zaawansowanych modelarzy, ale przede wszystkim można tu znaleźć modele dla początkujących. Modele staranie opracowane są mniej skomplikowane i dla tego są idealne dla początkujących modelarzy. Jednak oprócz łatwych modeli w ofercie są też modele dla wymagających.


 YAHU MODELS

Firma produkuje „wszelkiego rodzaju dodatki modelarskie”. W tej chwili w ofercie firmy znajdziemy głównie fototrawione tablice przyrządów do samolotów, ale również maski i pasy.

 


  Agencja Lotnicza ALTAIR sp. z o.o.

Agencja Lotnicza Altair sp. z o.o. powstała w roku 1990, rozpoczynając działalność od wydawania serii monograficznej Przegląd Konstrukcji Lotniczych, która była sensacją na ówczesnym rynku. Po nabyciu praw do tytułu Skrzydlata Polska, od 1993 wydaje to najstarsze w Polsce czasopismo lotnicze. Równocześnie rozpoczęła wydawanie kilku serii książkowych, w tym najpopularniejszej: Największe bitwy XX wieku. W serii Lotnicze Wspomnienia ukazały się pamiętniki inż. Tadeusza Sołtyka i płk. Jana Malińskiego. W kolejnych latach spółka wypromowała dalsze własne tytuły: Przegląd Lotniczy, AeroPlan, RAPORT-wojsko, technika, obronność, Broń i Amunicja oraz LOTNIK-General Aviation Magazine.
Obecnie Agencja Lotnicza Altair sp. z o.o. zajmuje się działalnością wydawniczą i konsultingową oraz organizacją seminariów i różnego rodzaju imprez związanych z lotnictwem i obronnością. Początkowo spółka zatrudniała cztery osoby, zaś obecnie kilkunastu pracowników i kilkudziesięciu współpracowników w Polsce i w Europie – najlepszych fachowców w swych dziedzinach.


  MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO w Krakowie

Powstanie Muzeum związane jest z zorganizowaniem w 1964 roku przez Aeroklub Krakowski wielkiej Wystawy Lotniczej na terenie byłego lotniska Rakowice-Czyżyny. W związku z tym do Krakowa od 1963 roku zaczęto zwozić eksponaty lotnicze, które były już wcześniej, od zakończenia działań wojennych, gromadzone z myślą o przyszłym muzeum lotnictwa. Z jego organizacją po zakończeniu drugiej wojny światowej były wielkie kłopoty z uwagi na małe zainteresowanie tym tematem odpowiednich władz. Dopiero warunki stworzone dla tych zbiorów w Krakowie, pozwoliły na realizację tego zamierzenia...


 MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ w Gdańsku 

Jednym z głównych celów Muzeum jest pokazanie światu doświadczenia wojennego Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, pod wieloma względami odmiennego i mało znanego w Europie Zachodniej i w krajach pozaeuropejskich. Zasadniczy nacisk w narracji historycznej zostanie położony na losy jednostek, społeczności i narodów. Historia militarna stanowić będzie tło narracji o życiu codziennym cywilów i żołnierzy, terrorze okupacyjnym, o takich zjawiskach, jak ludobójstwo, opór wobec okupanta i wielka polityka. Celem takiego ujęcia tematu jest oddanie wyjątkowości doświadczenia II wojny światowej, w której największe ofiary poniosła ludność cywilna.


  MUZEUM WOJSK LĄDOWYCH w Bydgoszczy

Muzeum gromadzi zabytki związane z historią wojsk lądowych poczynając od średniowiecza, przez wojny XVII wieku, powstania narodowe, walki o granice w latach 1918-1921, II wojnę światową po udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych na całym świcie. Szczególną uwagę muzeum kładzie na dzieje II wojny światowej przedstawiając eksponaty ze wszystkich pól bitewnych na których przelewana była krew polskiego żołnierza. Muzeum posiada również bogatą kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym kilkanaście całkowicie sprawnych pojazdów wykorzystywanych w czasie inscenizacji historycznych. Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy prowadzi bogatą działalność naukową, której efektem są liczne publikacje a do młodzieży kierujemy również specjalną ofertę oświatowo – kulturalną.


 mini REPLIKA

Mini Replika zaczęła ukazywać się jesienią 1997 roku. Jest czasopismem poświęconym przede wszystkim plastikowemu modelarstwu, jednakże w każdym numerze zamieszczamy także materiały historyczne, dotyczące głównie polskiego lotnictwa i polskiej broni pancernej. Nie zapominamy również o tym, co dzieje się współcześnie w tych rodzajach wojsk. Każdy numer zawiera obszerny przegląd najnowszych dostępnych na rynku modeli, akcesoriów modelarskich i literatury (książek, niekiedy czasopism), szczegółowe opisy wybranych modeli i relacje z ich budowy, mini-monografie samolotów, artykuły historyczne i wiele innych materiałów. Całość jest bogato ilustrowana fotografiami modeli i ich pierwowzorów, rysunkami (w tym planami modelarskimi) i planszami barwnymi z przykładami malowań i oznakowań. Od roku 1999 w każdym numerze poświęcamy kilka stron modelom broni pancernej. Od 51 numeru (1/2007) magazyn drukowany jest całkowicie w kolorze, a od numeru 60 prezentujemy także modelarstwo kolejowe. Mini Replika ukazuje się już 19 rok - od 4 do 6 razy w roku. Zapraszamy do lektury!


 MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ w Gdyni

MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ na stałe już wrosło w gdyński pejzaż. Dziś trudno wyobrazić sobie Skwer Kościuszki bez wspaniałej sylwetki "Błyskawicy", czy też Bulwar Nadmorski pozbawiony Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego. Upowszechnianie i popularyzacja historii Marynarki Wojennej RP to jeden z głównych filarów naszej działalności. Oferta ekspozycyjna, prezentująca bogate i piękne dzieje oręża polskiego na morzu, skierowana jest do wszystkich, chcących poznać ten rozdział  historii naszego kraju.


Piekarnia i Cukiernia PIEKUŚ

Dynamicznie się rozwijając i dbając o zachowanie tradycyjnych receptur, przez lata działalności PIEKARNIA I CUKIERNIA PIEKUŚ zaskarbiła sobie zaufanie oraz sympatię klientów i stała się jednym z liderów rynku lokalnego. Obecnie szeroki wybór naszego pieczywa żytniego, razowego, mieszanego, pszennego a także cukierniczego co dzień trafia do wielu domów za pośrednictwem kilkuset partnerów z całej Polski. 


FIRST TO FIGHT - Wrzesoień 1939

Twórca gry bitewnej obejmująca okres Wojny Obronnej Polski 1939. A dla modelarzy i początkujących i zaawansowanych producent łatwych w budowie modeli z tego okresu.

 


SOLINO

Mimo, że baśniowy świat podziemnych korytarzy to najczęstsze skojarzenie ze słowem „kopalnia soli”, to faktyczny obraz naszej kopalni soli dziś stanowi sieć rurociągów, stacje pomp i schematy komór wyświetlane na monitorach komputerów w sterowniach, a nasza działalność koncentruje się obecnie na podziemnym magazynowaniu ropy i paliw, wydobyciu solanki oraz konfekcjonowaniu soli.

dodano: 2016-10-23
« powrót
13ikm-pl

13ikm-gb

13IKM-es

13IKM-ru

Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Master

Bilmodel

Filar

Wydawnictwo Wektor

ARMA-HOBBY

Muzeum Lotnictwa Kraków

JSC

STRATUS

PRINT Menagment

GWS

MPK