UWAGA !!! WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW ISMR 24.10.2020 10:00
1272 modele można było zobaczyć na 13 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 27-28 kwietnia 2019
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Rok 2019 ISMR otrzymał 144 wyróżnienia, 23 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
UWAGA !!! WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW ISMR 24.10.2020 10:00
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Nie pij wódki, nie pij wina, sklej model, casu nima
Rok 2019 ISMR - otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Na tym pasku głupot się nie wypisuje !

12 Inowrocławski Konkurs Modelarski

Giełda Modelarska

Jeżeli chcą Państwo zaprezentować się na stoisku prosimy wypełnić

Stoiska udostępniane są nieodpłatnie, konieczne jest jednak zarejestrowanie ich aby miejsce było przygotowane.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA STOISKA


 


Klubowe (niekomercyjne):
ISMR - Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych - Modelarstwo Inowrocławskie na bardzo długą tradycję, już w okresie neolitu, na terenach tych w wolnych chwilach wykonywano modele zwierząt, które przedstawiały wspomnienia z wielkich łowów jakie suchą porą się odbywały. Ale może nie ma sensu tak daleko sięgać pamięcią, skupmy się na nowożytnych dziejach.... więcej...

A za początek można uznać odezwę (wezwanie, jakkolwiek to nazwać) Pana Adasia na forum Konradusa:
  KPM - Koszaliński Pluton Modelarski
 

MAGMAStowarzyszenie Hobbystów "Magma" - Gry bitewne, modelarstwo, alternatywne sposoby spędzania czasu.

   AEROKLUB KUJAWSKI - A wszystko rozpoczęło się w końcu lat dwudziestych za sprawą Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej, prężnej organizacji, która szeroko propagowała lotnictwo - symbol nowoczesności i przyszłości. Latem 1929 roku, podczas VI Tygodnia LOPP, realnych kształtów nabrała idea budowy lotniska sportowego w stolicy Kujaw. Pomysł zyskał akceptację władz miejskich, a na czele komitetu budowy stanął wielce oddany miastu wiceprezydent Władysław Juengst, który zasłużył na miano „ojca” całego przedsięwzięcia... więcej...

Jarek Musiał Kolekcja modeli statycznych w skali H0 (1:87)
Na początku zbierałem "modele- zabawki" tzn samochodziki Bburago czy Matchbox. Kilka lat temu poprzez magazyn Trailer dowiedziałem się o wystawie modelarskiej H0 w Iławie. Tam połknąłem bakcyla i kupiłem kilka modeli, w tym Volvo F88, właśnie w barwach niemieckiego przewoźnika Benntrans.
Zbiór powstawał kilka lat, zawiera głównie pojazdy ciężarowe produkowane w latach 1970 do 1999 z nielicznymi wyjątkami. Modele staram się kupować wg określonych kryteriów, rzadko coś sprzedaję.
Poza ciezarowkami, mam też kilkadziesiąt niemieckich radiowozów, w historycznych juz, biało-zielonych barwach.

 

 Firmowe - Ekspozycyjne:
 


Handlowe:

Wydawnictwo WAK
Wydawnictwo WAK powstało w 2005 roku we Wrocławiu. Zajmujemy się głównie projektowaniem i wydawaniem modeli kartonowych. Nasze modele przeznaczone są dla dzieci jak i dla doświadczonych modelarzy, są dostępne w całej Polsce oraz w wielu innych krajach.
www: http://www.wak.pl/
tel. 887 298 604
e-mail: modele@wak.pl

 

Wydawnictwo GPM
Jeden z największych światowych wydawców modeli kartonowych, oprócz własnych modeli będzie można kupić modele innych wydawnictw i bogaty asortyment akcesoriów i dodatków do modeli..
www: http://www.gpm.pl/
tel. 42 2128216
e-mail: biuro@gpm.pl

JAROSŁAW NOWAK

modele , farby , akcesoria modelarskie nowe i używane

Wydawnictwo Model-KOM
Po 20 latach zajmowania się modelarstwem postanowiłem otworzyć własne wydawnictwo modelarskie. Będąc modelarzem często spekulowałem  jakie modele pojazdów, okrętów i samolotów byłoby przyjemnie sklejać. Bardzo interesował mnie sprzęt produkcji radzieckiej z okresu zimnej wojny, ponieważ okres XX w. jest mi najbliższy ze względu na szybki rozwój techniki wojskowej.
Wydawnictwo Model-KOM będzie zajmowało się publikowaniem modeli pojazdów w skali 1:25 oraz 1:16, okrętów w 1:100 1:200 1:300 oraz samolotów 1:33 Z upływem czasu będzie wzrastała oferta akcesorii do modeli.
Jako firma zajmuję się też projektowaniem brył 3D, modeli oraz projektów graficznych takich jak loga firm, wizytówki, banery .itp.
Dużym  atrybutem jest możliwość projektowania brył w 3D. Pozwala to nawet na wykonanie modeli na obrabiarce CNC.
www: http://model-kom.pl/
tel. 600938729
e-mail: biuro@model-kom.pl

 

Wydawnictwo JSC
Wydawnictwo JSC projektuje i wydaje modele kartonowe okrętów do linii wodnej, samolotów i obiektów architektonicznych. Modele JSC są znane i lubiane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie już od 27 lat. Niemal do każdego modelu dodatkowo dostępne są części wycinane laserowo.

Wydawnictwo JSC
80-325 Gdańsk ul. Kwietna 12/1
www.jsc.pl

 

SZKUTNIK
Wydawnictwo SZKUTNIK powstało w 2017 roku , wydaje modele kartonowe wraz z dodatkami , planuje poszerzyć ofertę o modele drewniane w zestawach do samodzielnego montażu .
tel. 728103661
www: 
e-mail: szkutnik-model@wp.pl

 

WALDEMAR GÓRALSKI
Sprzedaż plakatów z dziedziny marynistyki
tel. 506901391
e-mail: waldamar.goralski@wp.pl

 EXTRA MODEL

Modele kartonowe dla dzieci i nie tylko.
tel. 888155316
www: extramodel.pl
e-mail: biuro@extramodel.pl

Wydawnictwo WEKTOR
Modele kartonowe dla modelarzy początkujących i tych zaawansowanych.
tel. 728240376
www: wektor-modele.pl
e-mail: wektor-modele@wp.pl

FIRST TO FIGHT

Prezentacja modeli serii Wrzesień 1939 produkcji firmy First To Fight Sp. z o. o. Pokaz i nauka grania w Historyczną Grę Bitewną WRZESIEŃ 1939

Kolekcja w szczególności dotyczy uzbrojenia, umundurowania i organizacji różnych formacji wojskowych stron biorących udział w tym konflikcie oraz mniej lub bardziej znanych bitew i epizodów walk. Kampania Wrześniowa 1939 roku stanowi bardzo ważną, chociaż czasami zapomnianą, kartę w dziejach Polski. Nie sposób sobie wyobrazić etosu polskiej walki o niepodległość bez pamięci o tych bohaterskich i niekiedy tragicznych wydarzeniach.
tel: 785860144
www: http://wrzesien1939.pl
e-mail: tk1815@wp.pl

 

 

 

Wydawnictwo ANSWER

Firma ANSWER zaczęła swoją działalność w lutym 2003 roku, nie był to jednak prawdziwy początek... Wszystko zaczęło się w roku 1999, kiedy to obecny właściciel wydawnictwa rozpoczął współpracę z miesięcznikiem "Model Fan" wydawanym przez poznańskie wydawnictwo Pantera, publikując w nim recenzje modeli kartonowych.
Koniec roku 2002 przyniósł jednak nieoczekiwane rozwiązania - firma Ajaks postanowiła zrezygnować z wydawania "kartonowych pism". W ten właśnie sposób na początku 2003 roku powstało wydawnictwo Answer założone przez pomysłodawcę i dotychczasowego redaktora naczelnego pism - Łukasza Wąwoźnego, które odkupiło prawa do wydawania "Kartonowego Fana" i "Modeli Kartonowego Fana".
            Po krótkiej przerwie w marcu 2003 roku ukazały się pierwsze numery pism. Dodatkowo wydawnictwo nasze postanowiło wprowadzić do sprzedaży kolejne dwa tytuły - "Kartonowy Świat" z modelami samolotów w skali 1:50 oraz "Kartonowe Hobby" z modelami parowozów w skali 1:45 oraz pojazdów w skali 1:35 - łącznie w 2003 roku ukazały się w tych dwóch seriach 24 modele, w tym m.in. czeska edycja "Kartonowego Świata".
            To jednak jeszcze nie koniec - w październiku do kiosków trafił kolejny tytuł - kwartalnik "Kartonowa Encyklopedia Techniki" - uznaliśmy że będzie on najlepszym miejscem na publikację modeli, które pod względem ilości arkuszy wykraczają poza normy pozostałych tytułów. Jak się potem okazało, był to pomysł trafiony "w dziesiątkę".
            Kilka miesięcy późniejprzyszedł czas na nowe tytuły - w sprzedaży pojawiły się modele kartonowe z serii ModelArt oraz pierwszy zeszyt z dowcipami i rysunkami satyrycznymi Wielki Kawał Humoru.
            Rok 2006 przyniósł spore zmiany w firmie, znacznej rozbudowie uległ nasz park maszynowy, dzięki czemu możemy dostarczać Państwu produkty najwyższej jakości. Dzięki zakupionemu przez nas rok wcześniej ploterowi laserowemuznacznie poszerzyliśmy ofertę laserowych dodatków do kartonówek.
            W 2007 roku zaszły kolejne duże zmiany, uzupełniliśmy nasz park maszynowy o znakomity, wyjątkowko precyzyjny ploter laserowy japońskiej produkcji, pozwalający produkować elementy z kartonu o jakości blach fototrawionych. Od września w naszej ofercie pojawi się także druk cyfrowy na nowoczesnej maszynie firmy Xerox.
            Obecnie nasze publikacje można kupić w kioskach RUCHu, KOLPORTERa, wybranych salonach EMPiKu, niektórych sklepach modelarskich, sklepach hobbystycznych i księgarniach. Wkrótce pojawią się także w autoryzowanych sklepach modelarskich, gdzie będzie można zapoznać się z całą naszą ofertą.
www: http://www.answer.pl/
tel. 604 250 992
e-mail: biuro@answer.pl

IBG MODELS
Stoisko producenta wysokiej klasy modeli plastikowych. Oprócz produkcji unikatowych modeli IBG jest również importerem na nasz rynek takich marek jak Trumpeter, A-Model, Hobby Boss, ...
Na stoisku będzie można zapoznać się z ofertą oraz nabyć modele produkowane przez firmę IBG Models.

 

SKLEP MODELARSKI HOBBY z Inowrocławia
Sklep modelarski stacjonarny i internetowy będący współorganizatorem Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego. Na licznych konkursach i festiwalach modelarskich sklep funduje własną nagrodę specjalną o nazwie "Za wprowadzenie Sklepowego w zachwyt"
tel. 607589975
www: 24hobby.pl
e-mail: hobby@szeroka5.pl

 

 

 

 

 

dodano: 2018-02-12
« powrót
Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Master

Bilmodel

Filar

Wydawnictwo Wektor

ARMA-HOBBY

Muzeum Lotnictwa Kraków

JSC

STRATUS

PRINT Menagment

GWS

MPK