UWAGA !!! ZMIANA TERMINU 14 INOWROCŁAWSKIEGO KONKURSU MODELARSKIEGO
14 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI 29-30 sierpnia 2020 roku - ZAPRASZAMY
1272 modele można było zobaczyć na 13 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim 27-28 kwietnia 2019
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Rok 2019 ISMR otrzymał 144 wyróżnienia, 23 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Oszczędzając pracę żony, jedz gotowe makarony !
UWAGA !!! ZMIANA TERMINU 14 INOWROCŁAWSKIEGO KONKURSU MODELARSKIEGO
14 INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI 29-30 sierpnia 2020 roku - ZAPRASZAMY
Inowrocławskie spotkanie modelarzy… Będzie, kiedy będzie
Rok 2019 ISMR - otrzymał 152 wyróżnienia, 42 puchary i nagrody specjalne za swoje modele
Nie pij wódki, nie pij wina, sklej model, casu nima
Na tym pasku głupot się nie wypisuje !

12 Inowrocławski Konkurs Modelarski

Sponsorzy

  


 

Prezydent Miasta Inowrocławia

Pan  Ryszard Brejza


Starosta Inowrocławski

Pan Tadeusz Majewski

 
 Urząd Miejski w Nowym Tomyślu  

  

HOBBY 2000

Czołowa hurtownia modelarska.

Wyłączny importer firmy TAMIYA w Polsce.  

COBI S.A.

 Wyłączny importer firmy REVELL w Polsce. Firma znana jest przede wszystkim z produkcji plastikowych klocków składanych razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadającym im gniazd, pozwalających na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń. Firma Cobi jest drugim w Europie, a trzecim na świecie wytwórcą tego typu zabawek.

   

DREAM S.J.

Wyłączny importer firmy ATLANTIC, DRAGON, ITALERI, NEXUS, SUPERMODEL, WATERLOO, ZVEZDA, MODEL-MASTER, EXCEL, A.C.M.E., LILIPUT, BACHMANN, WOODLAND SCENICS w Polsce.

   

 

INTERNATIONAL BUSINESS GROUP

Prowadzimy działalność od 1991 roku. Jesteśmy hurtownią modelarską, wyłącznym importerem w Polsce takich firm jak AMODELACEHAT, MINIART, MERITMENGMILITARY WHEELS, PSTRODENUNIMODELSAOSHIMAEASY MODEL, HOBBY BOSS, TRUMPETER, oraz dystrybutorem wydawnictwa Progress, Rossa Graph prowadzimy również sprzedaż książek, czasopism i modeli wielu innych firm krajowych i zagranicznych.

W 2008 roku rozpoczęliśmy produkcje własnych modeli pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej  w skali 1/72 i 1/35 pod nazwą IBG Models 

  


 

MIRAGE HOBBY

Firma powstała w 1995 roku i jest jednym z największych producentów modeli plastikowych w Polsce i Europie.
Posiadamy własną drukarnię, studio graficzne, narzędziownię i wtryskarnię, dzięki czemu nasze produkty są w całości produkowane na terenie Polski.
Naszym celem jest dostarczenie Klientowi jak najlepszej jakości produktów, z ciągle poszerzającej się oferty oraz popularyzacja modelarstwa redukcyjnego wśród dzieci i młodzieży jak pasjonującego hobby.

  


 

Wydawnictwo WAK

Wydawnictwo WAK powstało w 2005 roku we Wrocławiu. Zajmujemy się głównie projektowaniem i wydawaniem modeli kartonowych.
Nasze modele przeznaczone są dla dzieci jak i dla doświadczonych modelarzy, są dostępne w całej Polsce oraz w wielu innych krajach. 
Modele kartonowe (papierowe) w swym pierwotnym założeniu mają rozwijać zdolności manualne dzieci i młodzieży oraz przy okazji uczyć podstaw techniki, historii oraz pobudzać zainteresowanie przedmiotem swojej pracy. Wielu inżynierów, architektów czy też po prostu pasjonatów jakiegoś tematu (lotnictwa, kolei, historii, …) zaczynało właśnie od modeli kartonowych. 

  


 

CEMBRIT

Jako jeden z wiodących dystrybutorów i producentów wyrobów włókno-cementowych w Europie, Cembrit oferuje szeroką gamę Trwałych i Wytrzymałych Produktów oraz Rozwiązań na Elewacje, Dachy, do Wnętrz i obiektów Użytkowych.
Cembrit jest jednym z największych europejskich producentów wielofunkcyjnych produktów budowlanych z włókno-cementu.
Nasze produkty i rozwiązania, które stosujemy wnoszą nowe, pobudzające wyobraźnię możliwości tworzenia atrakcyjnego i trwałego otoczenia, w którym żyjemy.
Lecz Cembrit to więcej niż tylko produkty. Dzięki nam różnorakie przedsięwzięcia projektowe i budowlane stają się łatwiejsze, bardziej inspirujące, efektowne i przynoszące więcej korzyści.
Każdy dzień gdy możemy pracować nad budowaniem – również ludzkich relacji – sprawia, że stajemy się lepsi, a dzięki temu Ty możesz sprawiać by każdy kolejny dzień był lepszy dla innych.
Sprawmy razem, by to były pamiętny dzień.

  

MASTER

MASTER firma jest tworzony z pasji do modelowania. Jesteśmy dla Was - modelarzy! Wiemy, jak ważne są szczegóły dla Ciebie. Chcielibyśmy, aby dać Ci możliwość dokonywania doskonałych modeli, które są odzwierciedleniem prawdziwych oryginałów. Najważniejsze dla nas jest Państwa zadowolenie, więc robimy naszą pracę najlepiej jak możemy. Przez jakość produktów najwyższej, dobre funkcjonowanie firmy, ale przede wszystkim - zadowolenie klientów.


FILAR Sp. z o.o.

Oferujemy szeroki asortyment materiałów budowlanych renomowanych producentów. Będąc członkiem ogólnopolskiej grupy Polskie Składy Budowlane zapewniamy wysoką jakość zarówno naszych towarów jak i usług.
Jednocześnie nasza firma prowadzi produkcję domów w szkielecie drewnianym na zamówienia klientów indywidualnych. Wykonujemy prace budowlane w pełnym zakresie; począwszy od projektu, a kończąc na pracach wykończeniowych.


Wydawnictwo WEKTOR

Wydawnictwo modeli kartonowych z Franciszkowa ma w swojej ofercie modele dla zaawansowanych modelarzy, ale przede wszystkim można tu znaleźć modele dla początkujących. Modele staranie opracowane są mniej skomplikowane i dla tego są idealne dla początkujących modelarzy. Jednak oprócz łatwych modeli w ofercie są też modele dla wymagających.


YAHU MODELS

Firma produkuje „wszelkiego rodzaju dodatki modelarskie”. W tej chwili w ofercie firmy znajdziemy głównie fototrawione tablice przyrządów do samolotów, ale również maski i pasy.


Agencja Lotnicza ALTAIR sp. z o.o.

Agencja Lotnicza Altair sp. z o.o. powstała w roku 1990, rozpoczynając działalność od wydawania serii monograficznej Przegląd Konstrukcji Lotniczych, która była sensacją na ówczesnym rynku. Po nabyciu praw do tytułu Skrzydlata Polska, od 1993 wydaje to najstarsze w Polsce czasopismo lotnicze. Równocześnie rozpoczęła wydawanie kilku serii książkowych, w tym najpopularniejszej: Największe bitwy XX wieku. W serii Lotnicze Wspomnienia ukazały się pamiętniki inż. Tadeusza Sołtyka i płk. Jana Malińskiego. W kolejnych latach spółka wypromowała dalsze własne tytuły: Przegląd Lotniczy, AeroPlan, RAPORT-wojsko, technika, obronność, Broń i Amunicja oraz LOTNIK-General Aviation Magazine.
Obecnie Agencja Lotnicza Altair sp. z o.o. zajmuje się działalnością wydawniczą i konsultingową oraz organizacją seminariów i różnego rodzaju imprez związanych z lotnictwem i obronnością. Początkowo spółka zatrudniała cztery osoby, zaś obecnie kilkunastu pracowników i kilkudziesięciu współpracowników w Polsce i w Europie – najlepszych fachowców w swych dziedzinach.


    MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO w KrakowiePowstanie Muzeum związane jest z zorganizowaniem w 1964 roku przez Aeroklub Krakowski wielkiej Wystawy Lotniczej na terenie byłego lotniska Rakowice-Czyżyny. W związku z tym do Krakowa od 1963 roku zaczęto zwozić eksponaty lotnicze, które były już wcześniej, od zakończenia działań wojennych, gromadzone z myślą o przyszłym muzeum lotnictwa. Z jego organizacją po zakończeniu drugiej wojny światowej były wielkie kłopoty z uwagi na małe zainteresowanie tym tematem odpowiednich władz. Dopiero warunki stworzone dla tych zbiorów w Krakowie, pozwoliły na realizację tego zamierzenia.


   


MUZEUM WOJSK LĄDOWYCH w Bydgoszczy

Muzeum gromadzi zabytki związane z historią wojsk lądowych poczynając od średniowiecza, przez wojny XVII wieku, powstania narodowe, walki o granice w latach 1918-1921, II wojnę światową po udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych na całym świcie. Szczególną uwagę muzeum kładzie na dzieje II wojny światowej przedstawiając eksponaty ze wszystkich pól bitewnych na których przelewana była krew polskiego żołnierza. Muzeum posiada również bogatą kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym kilkanaście całkowicie sprawnych pojazdów wykorzystywanych w czasie inscenizacji historycznych. Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy prowadzi bogatą działalność naukową, której efektem są liczne publikacje a do młodzieży kierujemy również specjalną ofertę oświatowo – kulturalną.mini REPLIKA

Mini Replika zaczęła ukazywać się jesienią 1997 roku. Jest czasopismem poświęconym przede wszystkim plastikowemu modelarstwu, jednakże w każdym numerze zamieszczamy także materiały historyczne, dotyczące głównie polskiego lotnictwa i polskiej broni pancernej. Nie zapominamy również o tym, co dzieje się współcześnie w tych rodzajach wojsk. Każdy numer zawiera obszerny przegląd najnowszych dostępnych na rynku modeli, akcesoriów modelarskich i literatury (książek, niekiedy czasopism), szczegółowe opisy wybranych modeli i relacje z ich budowy, mini-monografie samolotów, artykuły historyczne i wiele innych materiałów. Całość jest bogato ilustrowana fotografiami modeli i ich pierwowzorów, rysunkami (w tym planami modelarskimi) i planszami barwnymi z przykładami malowań i oznakowań. Od roku 1999 w każdym numerze poświęcamy kilka stron modelom broni pancernej. Od 51 numeru (1/2007) magazyn drukowany jest całkowicie w kolorze, a od numeru 60 prezentujemy także modelarstwo kolejowe. Mini Replika ukazuje się już 19 rok - od 4 do 6 razy w roku. Zapraszamy do lektury!MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ w Gdyni

MUZEUM MARYNARKI WOJENNEJ na stałe już wrosło w gdyński pejzaż. Dziś trudno wyobrazić sobie Skwer Kościuszki bez wspaniałej sylwetki "Błyskawicy", czy też Bulwar Nadmorski pozbawiony Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego. Upowszechnianie i popularyzacja historii Marynarki Wojennej RP to jeden z głównych filarów naszej działalności. Oferta ekspozycyjna, prezentująca bogate i piękne dzieje oręża polskiego na morzu, skierowana jest do wszystkich, chcących poznać ten rozdział  historii naszego kraju.MODELMAKER

 Jesteśmy Firmą produkcyjno - usługową powstałą w 2013 roku i zajmujemy się przede wszystkim produkcja kalkomanii do modeli redukcyjnych, jednak w naszej ofercie znajdziecie również produkty żywiczne jak i produkty innych producentów. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem produktów węgierskiej firmy HAD Models w Polsce.
Naszym zadaniem, a jednocześnie wyzwaniem jest wprowadzanie na rynek modelarski kalkomanii do Polskiego lotnictwa wojskowego. W dużej mierze się to już udało jednak z uwagi na ogromne naleciałości w tej kwestii  jakie powstały przez ostatnie 20 lat sporo jeszcze pozostało do zrobienia.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy podjęliśmy również produkcję kalkomanii do lotnictwa innych krajów.  Jako miłośnicy malowań okolicznościowych, staramy się znajdować nisze w tym temacie  co zaowocowało takimi zestawami jak C-130 30TH Anniversary in Belgian Air force czy Portuguese F-16 NTM 2011, a wkrótce pojawią się kolejne zestawy o tej tematyce.
Atutem naszej Firmy jest to iż przede wszystkim jesteśmy modelarzami, cały zespół traktuje pracę nad projektami jako spełnienie się w swoim hobby co daje jeszcze więcej dobrych wyników.
Z chęcią podejmujemy  współpracę z innymi  producentami akcesoriów  modelarskich i modeli .
Czekamy również na Państwa opinie, każda z nich jest weryfikowana i przyjmowana ze zrozumieniem. Każdą nieścisłość staramy się jak najszybciej wyjaśnić. Bierzemy pod uwagę każde sugestie, które Państwo nam przekażą, co już zaowocowało wzrostem jakości jak i również w kilku wypadkach wydaniem erraty do niektórych kalkomanii.
Z racji braku czasu i specyfiki Polskiego Internetu modelarskiego, nie jesteśmy w stanie śledzić go na bieżąco i tylko bezpośredni kontakt z nami jest gwarantem odzewu i reakcji na Państwa sugestie.JSC Modele Kartonowe
 Wydawnictwo JSC projektuje i wydaje modele kartonowe okrętów do linii wodnej, samolotów i obiektów architektonicznych. Modele JSC są znane i lubiane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie już od 27 lat. Niemal do każdego modelu dodatkowo dostępne są części wycinane laserowo.


TORO MODEL

Firma ToRo MODEL istnieje na polskim rynku modelarskim już od 2000 roku.
W tym okresie rozszerzyliśmy swoją ofertę na żywiczne modele
i konwersje modeli zarówno w skalach 1/35 jak i 1/48.
Ponadto w swojej ofercie mamy figurki żywiczne w obu tych skalach,jak również w skali 1/32
Oferujemy również kalkomanie do polskich (głównie) pojazdów wojskowych
w skalach 1/35, 1/48, 172 oraz 1/43.
Nasze modele - jako odlewy żywiczne - przeznaczone są dla doświadczonych modelarzy.


WYDAWNICTWO GPM

  Jeden z największych światowych wydawców modeli kartonowych, oprócz własnych modeli będzie można kupić modele innych wydawnictw i bogaty asortyment akcesoriów i dodatków do modeli..


WYDAWNICTWO STRATUS

Mimo, że baśniowy świat podziemnych korytarzy to najczęstsze skojarzenie ze słowem „kopalnia soli”, to faktyczny obraz naszej kopalni soli dziś stanowi sieć rurociągów, stacje pomp i schematy komór wyświetlane na monitorach komputerów w sterowniach, a nasza działalność koncentruje się obecnie na podziemnym magazynowaniu ropy i paliw, wydobyciu solanki oraz konfekcjonowaniu soli.


Czy kiedykolwiek zastanawiali się Państwo jak zredukować koszty druku i materiałów reklamowych bez konieczności obniżania jakości? Odpowiedź jest prosta usługa outsourcing poligrafii to sprawdzona na świecie koncepcja, z usług której korzystają największe koncerny jak również małe i średnie przedsiębiorstwa.  Firma Print Management Wojciech Pietrzak powstała stosunkowo niedawno bo w 2008 roku, jednak nasze dotychczasowe kilkuletnie  doświadczenie na rynku usług poligraficznych w Polsce i Europie stawia nas jako doskonałego partnera świadczącego usługę outsourcingu poligrafii. Doskonałe doradztwo poligraficzne oraz świetna optymalizacja procesów poligraficznych to gwarancja  obniżenia znacznie  kosztów za materiały reklamowe w Państwa firmie.
 

 

Prezentacja modeli serii Wrzesień 1939 produkcji firmy First To Fight Sp. z o. o. Pokaz i nauka grania w Historyczną Grę Bitewną WRZESIEŃ 1939

Fundator nagród specjalnych dla młodych modelarzy "Za najładniejszy model firmy First To Fight"

Światowy lider zestawów gier bitewnych:
WARHAMMER
AGE OF SIGMAR
HOBBIT
WARHAMMER 40 000

Oraz najlepszych farb do figurek CITADEL

Firma ASLAN zajmuje się produkcją i sprzedażą hurtową oraz detaliczną klocków ceramicznych. Jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy linię produktów, które swoimi kształtami nawiązują do wyrobów powszechnie stosowanych w budownictwie. Nasze miniaturki powstają dokładnie tak samo. Glina jest mieszana z wodą w odpowiednich proporcjach, następnie jest poddawana procesowi formowania, suszenia i wypalania w temperaturze około 900 stopni Celsjusza. Wszystko po to aby mógł powstać wyjątkowy produkt, dający nieograniczone możliwości tworzenia. Posiadamy bardzo duży asortyment elementów.
   
   

 


  


 


 


 


 


 


 


 


 

 


 


 ..


 


 


 


 


 
 


 

 dodano: 2018-03-02
« powrót
13ikm-pl

13ikm-gb

13IKM-es

13IKM-ru

Hobby2000

Cobi

GPM

Dream

WAK

Mirage

IBG

Cembrit

Master

Bilmodel

Filar

Wydawnictwo Wektor

ARMA-HOBBY

Muzeum Lotnictwa Kraków

JSC

STRATUS

PRINT Menagment

GWS

MPK