top of page

COLBERG MODEL SHOW Orężada ‘2017

Inauguracja ORĘŻADY


W dniach 4 -6 sierpnia (tak tak, to nie pomyłka) w Kołobrzegu odbył się pierwszy COLBERG MODEL SHOW „Orężada ‘2017”. Inauguracja nastąpiła już czwartek, gdyż od 12.00 organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie modeli. Organizatorami byli Model Maker i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Impreza odbyła się w klimatycznych pomieszczeniach oddziału Muzeum. Jako że dla mnie był to wyjazd "combo" bardzo mi pasowało czwartkowe rozpoczęcie i o godzinie 15 nasze modele były już wystawione na stołach. :D

Wieczorem małe spotkanie i na plażę powdychać jodu

Sobotni dzień należało rozpocząć odwiedzeniem modeli, żeby nie czuły się porzucone, ale jak stwierdziłem czuły się bardzo dobrze w rosnącej liczbie konkurentów. W związku z tym rozpocząłem drugą część "combo" i udałem się do Szczecina zaspokajać drugą pasję - żeglarstwo, gdyż w ten weekend odbywał się tam finał regat Tall Ship Races. Zajęło mi to wraz z powrotem czas aż do trzeciej w nocy więc ominęły mnie dwie imprezy towarzyszące: wycieczka do 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie oraz impreza integracyjna która odbyła się w miejscowym browarze. Obie według wypowiedzi uczestników bardzo udane. W niedzielny poranek bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wszelkie napoje ale było to zdecydowanie rezultatem duchoty w powietrzu i sporej ilości świeżo wdychanego jodu :lol:

Po południu przyszedł czas na ogłoszenie wyników i podsumowanie naszej obecności na "Orężadzie"

W sumie otrzymaliśmy 5 wyróżnień: :puchar:

Kurt zgarnął trzy za:

- Trieste ;

- Mi4A;

- 4 TP,

Puchacz jedno za Miga 21 i jedno ja, za kolekcję "Pojazdy II RP"

Wszyscy wyróżnieni uhonorowani zostali również nagrodami rzeczowymi, co spowodowało że wieczorem po powrocie otrzymałem niezły bonusik. w postaci miny Kurta na widok modelu Kujawiaka w plastyku, który był nagrodą za Trieste. :urra:

Zresztą bonusik był rozbudowany o kalki do Mi 6-tki którą planuję. Dzięki Krzysztof. ;)

Podsumowując, bardzo udana impreza. Drobne niedociągnięcia błyskawicznie były ogarniane z wielką serdecznością przez gospodarzy. Zjechali się modelarze z całej Polski eksponując 250 modeli. Zdecydowanie niszowe tematy do zagospodarowania to modele kartonowe. Życzymy dalszych sukcesów po tak udanej inauguracji.

[Piotr]

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page