top of page

Fokker D.VII Wydawnictwo Kartonowa Kolekcja

Galeria ukończonego w zeszłym roku Fokkera D. VII. Wydawnictwo Kartonowa Kolekcja, konkretnie 1 numer tego periodyku z 2007 roku.

Model sklejało się bez problemu. W modelu zmieniłem przede wszystkim przód, zamiast standardu z wycinanki, dołożyłem ramę i silnik. W kabinie także dołożyłem sporo elementów, tak aby to wyglądało bardziej przestrzennie. Z dodatków, model ma laserowo wycinanie lufy karabinów, oraz żywiczne opony, do tego brudzenie suchymi pastelami.

Wycinanka przedstawia maszynę należącą do asa pierwszej wojny - Ernsta Udeta (62 zestrzelenia), z nazwą własną „Lo!”, na cześć wybranki serca tegoż pilota. Samolot wszedł do służby do Luftstreitkräfte, w ostatnim roku wojny, konkretnie w styczniu 1918 roku. Wyprodukowano ok 3300 sztuk, wszystkie ocalałe maszyny zostały skonfiskowane przez państwa Ententy, po zakończeniu wojny, na mocy Traktatu Wersalskiego. Stało się tak, ponieważ, mimo braku rewolucyjnych rozwiązań, uznawane były za konstrukcję bardzo udaną i groźną, a przez to nie mogły zostać w rękach pokonanych Niemiec. Zdobyczne maszyny trafiły do wielu krajów europejskich, w tym także Polski (ok 50szt ), czy też do USA (ok 140szt, cześć otrzymała amerykański silnik L-6) ale zdarzyły się i bardziej egzotyczne kraje jak Argentyna. Właściciel firmy Fokker, po zakończeniu wojny przemycił do rodzimej Holandii dużą liczbę gotowych ram i innych elementów, na bazie których wznowiono produkcję podzespołów i części zamiennych.11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page