top of page

VI Konkurs Modelarski O PUCHAR PANI NA ZAMKU W NIEPOŁOMICACH

26-27 września 2015


Konkurs w Niepołomicach był VI edycją i zarazem moja druga wizyta na nim. Sam konkurs należy do niedużych imprez modelarskich. Co do liczby wystawionych modeli trudno mi to ocenić nie liczyłem, a i informacji na ten temat nie podano. Na moje oko strzelam w okolice 150-170 modeli. Była tez nieduża giełda modelarska a całość odbywała się w pomieszczeniach zamku, co robiło fajny klimat.

Konkurs jest częścią dużej imprezy pt. "Pola Chwały" i jak ktoś lubi historyczne klimaty GRH to naprawdę polecam. Przekrój grup rekonstrukcyjnych od starożytności po współczesność. Można było się przenieść np. do epoki wojen napoleońskich, wojny secesyjnej czy II wojny światowej. Nie zabrakło też i kościuszkowców, Szwedów, czy polskich chorągwi z XVII w. Było tez trochę partyzantki, czerwonoarmistów, kapelan wermachtu, fragmentu granicy NRD z pojazdami i murem + różnego rodzaju pokazy dynamiczne.

Wziąłem ze sobą 5 szt. żelastwa latajaco-jedżącego. W oczach oceniającego (-cych) na wyróżnienie zasłużyły: F-105D, M984A1 i Mi-24. Były też dwie nagrody specjalne jedna to ""Pani na zamku" i druga za pojazd z konfliktu w Afganistanie, która udało mi się zgarnąć ;) .


Zakończenie trochę partyzanckie...na korytarzu zebrani wokół Oziego przebranego za ruska z Afganistanu.


RobRoy

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page