top of page

VI Międzynarodowy Łużycki Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych LUBAŃ 2015

3-4 października 2015Miejsce imprezy (połowa sali) z czeskim kolegą w tle ;)

Byłem tam po raz kolejny i nie żałuję ani jednej minuty spędzonej w Lubaniu. Pomimo, że sam konkurs pod względem ilości wystawionych prac nie jest duży (modeli było 235), to dało się w tym roku zauważyć sporą liczbę doskonałych modelarskich prac. Konkurs ( a w zasadzie 3 konkursy- kartonowy, plastikowy ogólny i plastikowy punktowy) odbywał się podobnie jak w latach ubiegłych w sali lubańskich sukiennic - bardzo ładne przestronne i dobrze oświetlone miejsce.


W tym roku organizatorzy postanowili zmienić nieco formułę oceniania prac (dla mnie osobiście decyzja na duży plus) Przyznawane było jedynie pierwsze miejsce, a pozostałe miejsca miały charakter wyróżnień (liczba ich była uzależniona od poziomu modeli w danej klasie) i co ważne oceniany był model, a nie modelarz. Ale będąc w Lubaniu po raz kolejny można odczuć, że tak naprawdę sam konkurs jest na odrobinie dalszym planie...najważniejsze jest spotkanie i kapitalna rodzinno-piknikowa atmosfera, którą po raz kolejny udało się stworzyć stowarzyszeniu "Pasjonat". No ale skoro był i konkurs to wypadało coś wystawić, moje tegoroczne osiągnięcia wyglądają tak:

- I m. w klasie P16

- I m. w klasie P2

- I m. w klasie P6

- I m. w klasie PR5

- II m. w klasie PR1

- wyróżnienie w klasie P19

- nagroda specjalna za najlepszy model w barwach polskich

- nagroda specjalna za najlepszy model czołgu

- nagroda specjalna za kolekcje „Polskie Shermany” od modelarskiej grupy wyjazdowej Kraków oraz Radom

"Żelastwo", które wywalczyło te miejsca to: Zundap K-800, UH-1B „Huey”, M984A1, Sherman M4A1 Fascine Carrier „Gopło”, Mi-17, kolekcja “Polskie Shermany”.


[RobRoy]


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page