• Wojtek

VII Kujawski Piknik Śmigłowcowy


Sobota 18 maja 2019. Od rana aura niezbyt rozpieszczała, szczególnie że za chwilę miał się rozpocząć VII Kujawski Piknik Śmigłowcowy na lotnisku 56 Bazy Lotniczej w Latkowie.

Jednak jeszcze przed południem zaczęło się wypogadzać i nie pozostało nic innego jak jechać do Latkowa.

Na miejscu ruszyłem się rozejrzeć. Pierwsze kroki skierowałem do pobliskiego hangaru, w którym dzięki nawiązaniu współpracy z dowództwem bazy, swoje stoisko miało Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych. Na stolikach kilkanaście naszych prac i małe stoisko zaprzyjaźnionego sklepu modelarskiego, a wszystko to ku uciesze gawiedzi.

Idąc dalej można było zobaczyć sprzęt wojsk lądowych z Inowrocławia i Torunia, a także pojazdy US Army. Jako że piknik śmigłowcowy, to nie mogło ich zabraknąć. Były oczywiście Mi 2, Mi 24, W3PL Głuszec, Mi 8 i sprzęt armii zaprzyjaźnionej, czyli Apache i Black Hawk.

Około południa rozpoczęła się część pokazów w powietrzu. Na początek byli skoczkowie spadochronowi, następnie pokaz ratownictwa morskiego z powietrza, przeloty Mi 24, desant ze śmigłowców Głuszec i Mi 8. Następnie trochę więcej hałasu i przelot Su 22 z bazy w Świdwinie, leniwy C 130 Hercules z Powidza i na zakończenie pokaz akrobacji w wykonaniu grupy Biało- Czerwone Iskry.

Podsumowując, bardzo udana impreza, tłumy ludzi i nie najgorsza pogoda pozwoliły spędzić mile czas na terenie lotniska 56 Bazy Lotniczej.

Przy okazji święta inowrocławskich lotników, ISMR informuje o kolejnym, 14 Inowrocławskim Konkursie Modelarskim, który odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2020. Serdecznie zapraszamy brać modelarską do Inowrocławia.6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie