top of page

Wystawa "Muzeum Lotniczo-Gazowe"


Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone aby wesprzeć swoimi pracami wystawę "Muzeum Lotniczo - Gazowe w Inowrocławiu 1929-1939", która uświetniła jubileusz 85 - lecia Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.


Na uroczystość jubileuszu i otwarcia wystawy przybyli przedstawiciele władz samorządowych, placówek kulturalno-oświatowych, instytucji współpracujących i zaprzyjaźnionych muzeów.


Nasze Stowarzyszenie poproszone zostało o zaprezentowanie modeli lotniczych przedstawiające konstrukcje powstałe przed 1939 rokiem. Było to nawiązanie do przedwojennej ekspozycji, gdzie w muzeum zgromadzone były modele samolotów i aerostatów. Z naszym Stowarzyszeniem z ramienia muzeum współpracował i po wystawie oprowadzał pan mgr. Marcin Woźniak.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page