top of page

16. INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI
Memoriał Benedykta Kempskiego
Memoriał Piotra Stempowskiego

pod patronatem
Prezydenta Miasta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzy

Starosty Inowrocławskiego Pani Wiesławy Pawłowskiej

22 - 23 czerwca 2024

16ikm-plakat_pl.jpg

SPONSORZY

15. Inowrocławski Konkurs Modelarski nie odbył by się bez pomocy sponsorów:

HERB_POWIAT_INOWROCLAW przezroczyste tlo.gif

Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska

herb_ino.jpg

Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza

logo-56baza.jpg

Dowódcy 56 Bazy Śmigłowców Bojowych płk pil. Mateusz Szymański

herb_ino.jpg

Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Magdalena Kaiser

logo.png

ARMA HOBBY producent modeli plastikowych

Naszą misją jest zapewnienie modelarzom jak największej satysfakcji z budowania modeli.

Dążymy do tego, aby nasze modele były wiernymi kopiami historycznych maszyn, które łączą wysoką jakość szczegółów i łatwy montaż. Wszystko to, co umożliwia modelarzowi zbudowanie miniaturowej repliki tak szybko, jak to możliwe. Tak aby zacząć malowanie i weathering bez zbędnej zwłoki.

bilmodel.jpg

BILMODEL MAKERS Chemia modelarska, modele przemyslowe, modele żywiczne

Farby, podkłady, chemia modelarska. Modelarstwo przemysłowe, wystawiennicze, modele reklamowe. Żywiczne konwersję, modele okrętowe i lotnicze.

logo-swisspearl.jpg

Zbudowane na silnych wartościach
Jako szwajcarska firma rodzinna myślimy w kontekście przyszłych pokoleń i od dziesięcioleci robimy to, co potrafimy najlepiej: za sprawą ciekawości, pasji i zaangażowania przekształcamy surowce naturalne w innowacyjne i zrównoważone produkty do elewacji, wnętrz i ogrodów.

Siedziba główna dzisiejszej Swisspearl Group znajduje się w szwajcarskim Niederurnen, gdzie w 1903 roku powstał jeden z pierwszych zakładów produkujących włókno-cement. Jednak historia sukcesu naszego cementu włóknistego rozpoczęła się już w 1894 roku w Vöcklabruck w Austrii. Tam, gdzie wynalazł go Ludwig Hatschek.

Dziś jesteśmy dumni z naszej czołowej pozycji w zakresie innowacji i technologii tego materiału, który jest wykorzystywany na całym świecie do projektowania budynków i przestrzeni mieszkalnych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Swisspearl jest symbolem szwajcarskiej jakości – na całym świecie.

logo_cobi-n21.gif

COBI S.A. importer modeli Revell

Firma COBI jest polskim producentem wysokiej jakości klocków konstrukcyjnych wytwarzanych we własnym zakładzie produkcyjnym w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpacie, Polska, Unia Europejska).
Klocki produkowane są z najwyższej jakości europejskich surowców, posiadają atesty i spełniają wszystkie niezbędne normy oraz restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dotyczące produktów dla dzieci.
COBI  jest także importerem i dystrybutorem szerokiego asortymentu licencjonowanych zabawek, jak: zabawki interaktywne, zestawy kreatywne, gry edukacyjne i strategiczne, lalki, figurki akcji, plastikowe modele do sklejania i składania oraz wiele innych.
Współpracujemy z największymi i najlepszymi firmami na świecie. Aktualnie w ofercie mamy światowe hity.
Wśród wyróżniających się marek są m.in.:Revell, Super Wings, PJ Masks, Miraculous, Vampirina, Treasure X, Little Live Pets, Blinger, Blume.

dream.gif

DREAM  importer modeli A.C.M.E., BACHMANN, DRAGON, ITALERI, LILIPUT, MEHANO, SUPERMODEL, WOODLAND SCENICS, ZVEZDA

Firma powstała w roku 1990 w Łodzi. Praktycznie od początku działalności związaliśmy się z branżą modelarską. Nasza działalność polega na imporcie modeli z państw Unii Europejskiej, USA oraz Hong Kongu. Na przestrzeni wielu lat naszej działalności prowadziliśmy dystrybucję artykułów modelarskich w wielu różnych kategoriach. 
W chwili obecnej w naszej ofercie znajdują się artykuły firm A.C.M.E., BACHMANN, DRAGON, ITALERI, LILIPUT, MEHANO, SUPERMODEL, WOODLAND SCENICS, ZVEZDA których jesteśmy przedstawicielem. Firma nasza prowadzi sprzedaż i dystrybucję hurtową modeli na rynku polskim, współpracując wyłącznie z dobrymi i renomowanymi sklepami, zajmującymi się tematyką modelarską. 

filar.gif

PSB PROFI FILAR Inowrocław

Produkty i technologie najbardziej znanych producentów, wieloletnich, solidnych dostawców PSB. To firmy, zapewniające także właściwe programy szkoleniowe oraz kompleksowe wsparcie w czasie realizowanych inwestycji. Stawiając na sprawdzonych dostawców, można być spokojnym, że zakupione materiały i narzędzia budowlane czy wykończeniowe będą dobrze pełniły swoją funkcję i służyły bezawaryjnie.

logo-gpm.jpg

Wydawnictwo GPM

Czołowy producent modeli kartonowych oraz akcesoriów i dodatków do ich budowy.

hobby2000.gif

HOBBY2000 Hurtownia modelarska importer modeli

Importer modeli czołowych producentów światowych i hurtownia modeli, farb i akcesoriów

logo-martola.gif

Sklep Modelarski MARTOLA

Jesteśmy prężną firmą działającą w branży modelarskiej, spełniającą wszelkie wymagania stawiane przez naszych klientów. Powstaliśmy w 1989 roku jako pierwsze tego typu przedsiębiorstwo w Polsce. Bardzo szybko zyskaliśmy renomę i uznanie wśród naszych klientów poprzez sukcesywne powiększanie oferty handlowej. Oprócz sprzedaży bezpośredniej realizowanej w siedzibie naszej firmy prowadzimy również wysyłkową sprzedaż detaliczną w Polsce oraz poza jej granicami. W naszej ofercie znajdują się produkty największych światowych producentów takich jak Hasegawa, Dragon, Trumpeter czy Italeri oraz mniejszych, produkujących metodami short-run, vacu oraz z żywicy. Poza stałą ofertą zajmujemy się również sprowadzaniem modeli i akcesoriów na indywidualne zamówienia klientów.

logo-mojehobby.jpg

Moje Hobby - sklep i hurtowania modelarska z tysiącami produktów

Moje Hobby to jeden z największych i najszybciej rozwijających się internetowych sklepów modelarskich w Polsce. Już od 2004 rok, stawiamy na jak najlepszą obsługę klienta, terminowe dostarczanie zamówień oraz sprawne rozpatrywanie ewentualnych reklamacji. 
W przeciwieństwie do wielu innych, polskich witryn modelarskich, posiadamy w magazynach ogromną część naszej oferty, która zbliża się do 60 tys. pozycji. Dzięki temu wysyłamy do ponad 80% zamówień w dniu ich złożenia – to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy!) wynik w branży. 
Nasze starania zostały wyróżnione nie tylko prestiżowymi nagrodami jak np. „e-Gazela Biznesu” w 2019 i 2020 roku, ale przede wszystkim uznaniem naszych klientów, którzy wracają do nas i razem z nami realizują swoje modelarskie pasje.

logo-mozart.jpg

Precyzyjne noże modelarskie i ostrza

Ostrza MOZART są wytwarzane w skomplikowanych procesach produkcyjnych i opuszczają fabrykę dopiero po ścisłej kontroli jakości. Jako jeden z wiodących światowych producentów ostrzy, MOZART stawia na Niemcy jako lokalizację wysokiej jakości. Najnowocześniejsza technologia i precyzyjna produkcja gwarantują ceniony na całym świecie standard: „100% Made in Solingen”. Aby utrzymać ten standard, MOZART stosuje certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z normą DIN EN ISO 9001.

logo-mpk.jpg

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACYJNE SP. Z O.O.

Przedsiębiorstwo obsługujące komunikację w Inowrocławiu od 1912 roku. 

MPK świadczy też szeroki wachlarz usług w stacji kontroli pojazdów. 

logo-pozkal.jpg

Doświadczenie w branży poligraficzno-wydawniczej, które zdobywamy i doskonalimy nieustannie od kilkudziesięciu lat, sprawia, że z pełnym przekonaniem chcemy zapoznać Państwa z naszą ofertą druku cyfrowego, offsetowego, introligatorni oraz opakowań. Wykorzystywany w Pozkalu nowoczesny park maszynowy w połączeniu z wykwalifikowanym zespołem pracowników gwarantuje szybki czas realizacji zamówień, niezwykle wysoką jakość druku i uszlachetniania oraz konkurencyjne ceny.

Logo-MisionM250.JPG

Jedyne w Polsce 100% akrylowe farby klasy PREMIUM w wykończeniu jak lakiery, a do tego zupełnie bezwonne i nietoksyczne firmy MISSION MODELS USA.

logo-toro2.jpg

Firma ToRo MODEL istnieje na polskim rynku modelarskim już od 2000 roku.
W tym okresie rozszerzyliśmy swoją ofertę na żywiczne modele i konwersje modeli zarówno w skalach 1/35 jak i 1/48. Ponadto w swojej ofercie mamy figurki żywiczne w obu tych skalach,jak również w skali 1/32
Oferujemy również kalkomanie do polskich (głównie) pojazdów wojskowych w skalach 1/35, 1/48, 1/72 oraz 1/43.
Nasze modele - jako odlewy żywiczne - przeznaczone są dla doświadczonych modelarzy.

wak.gif

Wydawnictwo WAK - Wrocławskie Atrakcje Kartonowe

logo-avangarda.jpg

AVANGARDA Dom Weselno – Bankietowy zlokalizowany w malowniczej miejscowości Radojewice k/Inowrocławia.
Każdemu kto organizuje imprezę okolicznościową zależy na tym aby była ona niezapomnianym przeżyciem. Niezwykle ważne jest odpowiednie miejsce aby Państwa uroczystość została zapamiętana na lata. W nowoczesnej aranżacji wnętrza zorganizujemy dla Państwa każdą imprezę okolicznościową.

Organizacja wesel, imprez i uroczystości rodzinnych oraz możliwość zorganizowania eventów firmowych z możliwością ekspozycji. Przyjęcia nie obejdą się bez możliwości skorzystania z pysznej domowej kuchni. U Nas spotkacie Państwo bogaty repertuar kulinarny, który pozytywnie wpłynie na każdego z gości.

Dla Naszych gości mamy również do dyspozycji pokoje gościnne.

Z Naszych ofert może również skorzystać młodzież.
W niepowtarzalnej aranżacji można zorganizować bale studniówkowe czy szkolne. W Avangardzie imprezy sprawią, że niezapomniane zabawy będą trwać do białego rana, a ich przebieg zostanie uatrakcyjniony życzliwą obsługą i smaczną gastronomią.

logo AdaMODEL.jpg

ADAMMED

W naszym asortymencie mamy produkty dla modelarzy, są to niezastąpione produkty do wszelkich prac precyzyjnych i przy obróbce detali. Posiadamy w ofercie duży wybór narzędzi ręcznych: pęsety w różnych rozmiarach, nakładacze, skrobaki, pilniki, wiertareczki ręczne, wiertła modelarskie, frezy, separatory, gumki, uchwyty.

Narzędzia są wykonane z wysokiej jakości materiałów stali stopowych, zapewniających długie korzystanie z narzędzi. 

Wydawnictwo ANSWER

Answer to jedno z największych wydawnictw na świecie. Wydajemy dla Was modele od prawie 20 lat, w tym czasie do Waszych rąk przekazaliśmy prawie 700 projektów. Modele z naszych wycinanek można obejrzeć na każdej wystawie modelarskiej, ich wykonawcy często zdobywają czołowe miejsca w konkursach. Więcej o wydawnictwie w zakładce "o nas".

Zmieniamy się dla Was. Mamy nadzieję, że nowa witryna sklepu będzie dla Was znacznie bardziej czytelniejsza. Poprawiliśmy wyszukiwanie oraz sortowanie produktów. Dodaliśmy także możliwość wysyłki paczkomatami, zarówno przy przedpłacie jak i za pobraniem, z graficznym wyborem paczkomatu.

Poprawiamy też dostępność produktów - w tej chwili już 98% produktów jest dostępnych w magazynie. Dzięki temu znacznie skracamy czasy realizacji.

logo-stratus01.jpg

Wydawnictwo STRATUS

Korzenie naszego wydawnictwa sięgają do roku 1991 kiedy to powstał
Fanatyk Plastiku jako pisemko dla modelarzy tworzone przez modelarzy. Brak na polskim rynku czasopism dla modelarzy plastikowych silnie odczuwany przez Nas samych zaowocował pomysłem stworzenia takiego pisma. Wojewódzki Dom Kultury w Tarnobrzegu przygarnął Nas pod swoje skrzydła i wyłożył pieniądze na wydanie pierwszego numeru w oszłamiającym nakładzie 300 egzemplarzy.
Współpracowaliśmy także z wydawnictwem AJ-Press wydając wspólnie serię książek MODELMANIA. Po ukazaniu się tej ostatniej (szóstej w serii) rozstaliśmy się z wydawnictwem AJ-Press i rozpoczęliśmy działalność wydawniczą na własną rękę.
Wieloletnia wcześniejsza współpraca z wydawcą niezależnego angielskiego czasopisma dla modelarzy plastikowych "Mushroom Model Magazine" zaowocowała wspólną serię książek Mushroom Model Publications.
Pierwsza książka z tej serii ukazała się w 1999 roku. Korzystaliśmy wtedy z ISBN i uprzejmości Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu.
Od 2001 roku działamy jako Wydawnictwo Stratus.

Firma Yahu Models powstała w 2013 roku.

Bazuje na ponad 20-letnim doświadczeniu profesjonalistów w dziedzinie fototrawienia i sitodruku.

Planujemy produkcję wszelkiego rodzaju akcesoriów modelarskich.

Współpracujemy tylko z dystrybutorami, nie prowadzimy handlu z użytkownikami końcowymi. 

logo-eureka.gif

Firma Eureka XXL powstała na początku 2002 roku w odpowiedzi na prośbę środowiska modelarskiego. Wielu modelarzy pytało mnie o przedmioty powstałe podczas mojej ponad dwudziestoletniej przygody z modelarstwem.

Niektóre firmy, którym zaproponowałem współpracę w zakresie dystrybucji moich artykułów były zainteresowane jedynie kopiowaniem moich pomysłów, zdecydowałem się prowadzić własną sprzedaż jako: Eureka XXL — Akcesoria modelarskie.
Pierwszym patentem wymyślonym na indywidualne potrzeby była ręcznie wykonana linka holownicza, zastosowana w modelu M2A2 Bradley wyprodukowanym w 1998 roku. Następnie zestawy linek zostały wzbogacone o żywiczne oczka, a ostatnim przedsięwzięciem była seria akcesoriów przydatnych przy budowie dioram. Oferta mojej firmy skierowana jest głównie do sklepów i hurtowni.

Życzę wszystkim satysfakcji z użytkowania akcesoriów firmy Eureka XXL.

Firma MASTER powstała z pasji do modelarstwa. Jesteśmy dla Was - modelarze! Wiemy jak ważne są dla Ciebie szczegóły. Pragniemy dać Państwu możliwość wykonania doskonałych modeli, będących odzwierciedleniem prawdziwych oryginałów. Najważniejsze dla nas jest Twoje zadowolenie, dlatego swoją pracę wykonujemy najlepiej jak potrafimy.

PIOTR CZERKASOW

logo.png

Sklep modelarski 24Hobby z Inowrocławia.
Współorganizator Inowrocławskich Konkursów Modelarskich.

Współzałożyciel Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych.

bottom of page