INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI Mk.XIV c
Memoriał Benedykta Kempskiego
Memoriał Piotra Stempowskiego

pod patronatem
Prezydenta Miasta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzy

25 - 26 czerwca 2022

plakat.jpg
Nagrody od Hobby 2000

Nagrody Specjalne

GRAND PRIX Modeli Kartonowych Junior

  • Grzegorz Ziółek za USS Hornet

GRAND PRIX Modeli Kartonowych  Senior

  • Oleksand Dron za Askold

GRAND PRIX Modeli Platikowych Junior

  • Mikołaj Panasiuk za Austin Armoured Car

GRAND PRIX Modeli Platikowych Senior

  • Adam Dobranowski za Zlin 50 LS

GRAND PRIX Modeli Modelarzy

  • Sebastian Piotrowski za Sea Hawk

Memoriał Benedykta Kempskiego

  • Janusz Lemański za F2 Bristol Fighter – model kartonowy

  • Michał Frątczak za Mi-6 – model plastikowy

Memoriał Piotra Stempowskiego

  • Aleksandr Dron za Dreadnought

Puchar od dowódcy 56 Bazy Lotniczej  

  • Paweł Głodek za Mi-24

 

  1. Grzegorz Mądry

    • Za najlepszy model samolotu w barwach Polskich: Adam Dobranowski za ZLIN-50LS

  2. IPMS POLSKA - Polskie Stowarzyszenie  Modelarzy Redukcyjnych

    • Nagroda Specjalna od IPMS POLSKA: Tomasz Jatczak za PZL 104 Wilga 35

  3. Koszaliński Pluton Modelarski

    • Nagroda "Pod But" za najlepszym model festiwalu zdaniem modelarzy z KPM - Michał Karczewskia za Kraz timber truck

  4. Włocławskie Koło Modelarskie,, Iskra''

    • Najlepszy model lotniczy.Marcin Rutkowski za Panavia Tornado Gr.I.

  5. TORO MODEL - Tomasz Mańkowski

    • TORO MODEL Trophy:   Michał Karczewski The winter tibet YUAN XING LIANG

  6. Trójmiejski Piknik Modelarski

    • Puchar TPM za najlepszy model: Paweł Opała za Su22M4

  7. Wydawnictwo Answer

    • Grand Prix za najciekawszy model z wydawnictwa Answer: Paweł Mańkowski za Ursus C-330

  8. Sklep Hobby Kalisz

    • Janusz Łukaszewski za USS Hornet

  9. Portal internetowy Kartonowa Kolej

    • Tomasz Golczak za ET22

  10. GPM

    • Andrzej Jakilewicz za Dom Bumagi

    • Ryszard Woźniak za Drewniany model caravella Santa Maria + haftowana mapa świata

    • Michał Karczewski za Kraz timber car

  11. Modelarnia Combat Chełmża

    • Marcin Szmyt za Pościg

  12.     Paprykarz Szczeciński

    • Adam Dobranowski za Fokker D7

  13.     Tomasz Wachowiak za najładniejszy model Mi-24

    • Piotr Błoch

  14.    Nagrody Specjalne od firmy Mozart

    •  Sławomir Mitraszewski za Lancaster Mk1

    • Bartłomiej Stawski za Cougar 4x4

    • Grzegorz Szklarczyk za Upadek

    • Ryszard Woźniak Parowóz HCP Bułgar

    • Stanisław Budziński za Współczesny ścigacz patrolowy

 

 

15.  Złoty Mietek dla przodownika integracji dla Bogdan Żołnierzowicz

16.  Sklep modelarski 24HOBBY.PL z Inowrocławia

  •  Za wprowadzenie Sklepowego w zachwyt.: Grzegorz Mądry Blackburn

  •  Sklep modelarski 24HOBBY.PL z Inowrocławia:

    • 5-10-15: 5 – 10 – 15 to rabat na zakupy w sklepie modelarskim https://24hobby.pl przez trzy miesiące, czyli do 5 lipca 2020 dla modeli zgłoszonych on-line:

      • -  5% dla każdego startującego

      • - 10% dla każdego wyróżnionego w części festiwalowej i konkursowej

      • - 15% dla zdobywców pucharów GRAND PRIX

Konkurs Modelarski - Punktowy

Protokół z prac komisji sędziowskich podczas 14 Inowrocławskiego Konkursu Modelarskiego.

Konkurs punktowy.

 

Konkurs był podzielony na następujące klasy:

MPS-01  plastikowe samoloty 1:72

MPS 02  plastikowe samoloty 1:48 i większe

MPS 03  plastikowe śmigłowce wszystkie skale

MPP 01  plastikowe pojazdy 1:48 i mniejsze

MPP 02  plastikowe pojazdy 1:35 i większe

MKS 01  kartonowe samoloty i śmigłowce

MKP 01  kartonowe pojazdy

 

Zgłoszone modele oceniały trzy komisje sędziowskie:

MPS 01, MPS 02, MPS 03:

Grzegorz Mądry

Marek Filzek

Przemysław Ruciński

 

MPP 01, MPP 02:

Tomasz Mańkowski

Wojciech Sokołowski

Jacek Andrzejewski

 

MKS 01, MKP 01:

Łukasz Kolka

Krystian Zamiar

Przemysław Bogusz

 

Do konkursu zostało zgłoszonych 24 modele

Każdy sędzia oceniał modele na przygotowanym arkuszu oceny. Oceny wszystkich sędziów w komisji były zliczane i dzielone przez trzy. W ten sposób powstała średnia ocena dla każdego modelu.

W wyniku prac komisji sędziowskich została ustalona następująca kolejność:

Klasa MPS 01

1    Zlin-50 LS                                   89,6 pkt

Klasa MPS 02

1    PZL P.6                                       90,0 pkt

2    P-51 D Mustang                         82,6 pkt

3    Mig 29                                        78,6 pkt

4    Noorduyn Tp 78 NORSEMAN   71,0 pkt

5    Hawker Tempest MK V              67,3 pkt

6    Boulton Paul Defiant  Mk.1        66,6 pkt

7    Avro Lancaster   MK.3               50,3  pkt

Klasa MPS 03

1    Mi-6                                           83,0 pkt

2    UD-2C  SEA SPRITE                59,6 pkt

Klasa  MPP 01:

1    Kraz Eow  4421                         68,6 pkt

2    SCHWIMMWAGEN M.P.           53,6 pkt

3    Panther Ausf G ,,Cuckoo”          53,0 pkt

Klasa  MPP 02:

1    TKS z NKM FK – A 20 mm        68,0 pkt

2    Pz.Kpfw.IV Ausf H ‘531’             63,0 pkt

3    Pz.Kpfw.IV Ausf H ‘813’             62,6 pkt

4    BRDM -2L1                                58,3 pkt

5    Leopard   2A5                            54,0 pkt

Klasa MKS 01:

1     FW-190  A-7                              98,5 pkt

2     Junkers D.1                               85,5  pkt

3     Hansa – Brandenburg w 29      84,7  pkt

4     PZL P.11c                                  82,7  pkt

5     PZL 37 B Łoś                            78,4  pkt

Klasa MKP 01:

1     CITRIEN KEGRESSEN K1      88,3  pkt

 

W klasach modeli kartonowych maksymalna ilość punktów do zdobycia to było 120pkt

W klasach modeli plastikowych maksymalna ilość punktów do zdobycia to było 100 pkt.

                                                            

 

Sędzia główny konkursu punktowego

Grzegorz Mądry

Młodzicy

Nagrody od Hobby 2000

Modele Kartonowe

Modele Plastikowe